İrlanda Vizesi

blank

 İrlanda vizesi almak isteyen turist adaylarını aydınlatmak amacıyla kaleme almış olduğumuz bu makalede İrlanda vizesi hakkında bu ülkeye giriş çıkış yapmak konusunda bir takım bilgiler vermiş bulunmaktayız. Hazırlamış olduğumuz bu içerikte sizlere gerekli olan bütün bilgileri verirken aynı zamanda daha bireysel sorularınıza da cevap vermek istediğimiz için mutlaka Randevu Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

 Randevu Vize sizlere İrlanda vizesi konusunda en tecrübeli vize temsilcisini aktararak bütün detaylarla ilgilenmesini sağlayacaktır. Genel olarak bütün işlemleri en hızlı şekilde halledip son derece kolay bir İrlanda vizesi alabilmeniz amacıyla Randevu Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi bu işlemlerin başından sonuna kadar sizleri takip eder.

Bu durumda da İrlanda vizesi almak isteyen turist adaylarımız hem kafasında hiçbir soru işareti kalmadan bu işlemleri sonlandırabilir ve aynı zamanda pek çok detaylı vize temsilcileri ilgileneceği için kendi seyahat planlarında yer alacak olan daha özel işlerine de vakit ayırabilir. İşte bütün bu sebeplerden dolayı eğer ki yakın bir zamanda İrlanda tatili söz konusu ise mutlaka randevu vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize temsilcileri ile iletişime geçmenizde son derece büyük bir fayda vardır diyebiliriz.

 İrlanda Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 İrlanda vize randevu işlemleri nasıl yapılıyor konusunda soracağınız sorulara yanıt verecek olursak ilk başta internet üzerinden bir oturum açmanız gerekli olacaktır diyebiliriz. Yalnız bu oturumu açarken mutlaka isim ve soy isim uzantılı bir mail adresi üzerinden açmanız başvurunuzun ciddiyeti açısından dikkate alınacaktır.

İrlanda vize işlemlerini başlatmak amacıyla İrlanda Büyükelçiliği ile bir yazışma gerçekleştirip İrlanda vizesi ön başvuru formu doldurup burada yer alan sorulara cevap vermeniz yeterli olacaktır. Ön başvuru formunu doldurduktan sonra İrlanda Cumhuriyeti için vize randevunuz oluşturulur.

 İrlanda Vize İşlemleri Hakkında Detaylı Bilgi

 İrlanda vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için bu başlığa göz atmanız da çok büyük bir fayda görüyoruz. Bu noktada yapacağınız ilk işlem İrlanda Konsolosluğu üzerinden bir vize talep dilekçesi yazmak ve vize başvuru formu oluşturmak olacaktır. İrlanda vize başvuru işlemleri için dolduracağımız başvuru formunda yer alan bütün soruların güncel yanıtlarını verdikten hemen sonra İrlanda büyükelçiliğine vermiş olduğunuz bu bilgileri kanıtlamak amacıyla gerekli olan evrakları da hazırlamanız gerekir.

 İrlanda vize talep dilekçesi yazarken gerekli olan hususların yerine getirilmesi son derece büyük bir önem taşır ve bu sebepten dolayı da vize talebinde bulunma niyetinizi açıkça ortaya koymanız gerekir.

İrlanda vizesi almak için amacınızı belli ederek hangi vize türüne başvuru yapacağınızı da mutlaka önceden belirleyip İrlanda vize talebi oluşturmak çok önemli bir detaydır. Daha sonra da vermiş olduğunuz bilgilere dayalı olarak hazırlamanız gereken evrakları düzgün bir şekilde bir araya getirip dosyanızı hazır edebilirsiniz.

 İrlanda Vizesi Almak İçin Hangi Belgeleri Hazırlamak Gerekiyor?

 İrlanda vizesi almak için hangi belgeleri hazırlamak gerekiyor hususunda bir soru soracak olursanız İrlanda vize işlemleri için gerekli olan evraklar şu şekilde sayılabilir.

 • İrlanda vize başvuru formu çıktısı ve talep dilekçesi
 • 2 adet 35 ve 45 milimetre ebatlarına sahip olan biyometrik ve güncel resimler
 • İrlanda vizesinin işlenebileceği alana sahip olan güncel bir pasaport
 • Üzerinize kayıtlı olan malların dokümanı
 • En az 6 aylık harcamalarınızın dökümü olan bir banka hesap özeti
 • Mesleki belgeler
 • İrlanda vize harcını ödediğinize dair bir banka makbuzu
 • İrlanda seyahat belgeleri kapsamında uçak biletleri ve otel rezervasyonları
 • 000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • C nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopileri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Adli sicil kaydı dökümü
 • İkametgâh belgesi

 İrlanda vizesi almak için bir talep oluşturacak olan turist adaylarının İrlanda ülkesine mutlaka bütün bu bilgileri sunması son derece büyük bir önem taşırken aynı zamanda bu belgelerin ne şekilde sunulacağı da ayrıca önemli olacaktır. Bu kurallara bağlı olarak kapalı bir zarf içerisinde nüfus cüzdanı fotokopileri ve özellikle güncel pasaport incelemeye alınacak ve ayrıca teslim etmiş olduğunuz bütün belgeler teker teker incelenecektir.

Evraklarla başvuru formu arasında herhangi bir sorun söz konusu olursa bu başvurunuz geçersiz kabul edilecek ve İrlanda vizeniz verilmeyecektir. Bu sebepten dolayı da İrlanda ülkesine bir vize başvurusu yaparken bütün detayları tek tek gözden geçirip daha sonra belgelerinizi teslim etmenizde son derece büyük bir fayda vardır.

 İrlanda Vize Yenileme İşlemleri

 İrlanda vize yenileme işlemleri hususunda da bir takım bilgilere sahip olmanızda son derece büyük bir fayda vardır. Çünkü sonuç olarak bu vizeler belli bir süre ile sınırlı olup bir gün mutlaka zamanınız olacaktır ve artık geçersiz kabul edilecektir. Bu durumda da İrlanda ülkesine seyahat etmek isterseniz tekrar bir vize alma durumunda kalacak ya da almış olduğunuz vize kapsamında tekrar bir işlem yapmak zorunda olacaksınız.

 İrlanda vizesi yenilemek için ilk başta vize sürenizin dolmuş olması gerekiyor. Aynı zamanda İrlanda vize süreniz henüz daha dolmamışsa bu vizeyi yenilemek için yine de bir takım gereklilikler söz konusu olabilir. Bu gerekliliklerin en önemlisi nüfus kaydı ile ilgili herhangi bir farklılık oluşması olacaktır.

Eğer ki isim ya da soy isim değişikliği gibi bir durum söz konusu olursa ya da kimlik bilgilerinizde farklı bir durum ortaya çıkarsa mutlaka bunu İrlanda Konsolosluğuna bildirmek ve vize yenileme talebinde bulunmak gerekir. Ya da İrlanda vizesi için daha önceden konsolosluğa teslim etmiş olduğunuz pasaportun süresi dolarsa ve bu pasaport yenilenirse de mutlaka vize yenileme işleminde bulunmanız önemli bir detay olarak karşımıza çıkacaktır.

 İrlanda Cumhuriyeti Hangi Vizeleri Verir?

 İrlanda Cumhuriyeti hangi vizeleri verir konusu İrlanda vize türleri hakkında bilgi sahibi olmanız açısından son derece büyük bir önem taşır. Vize türlerine göre yapacağınız işleminde değişkenlik göstereceğini göz önünde bulundurarak İrlanda vize ettikleri hakkında ilk başta turistik vizeden söz etmek isteriz. İrlanda turistik vize bu ülkeyi gezip görmek ve keşfetmek amacıyla alınabilecek en iyi vize türleri arasında yer alır.

Ancak bazı durumlara bağlı olarak da İrlanda ülkesine bir seyahat gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz ve bu sırada farklı vize tiplerinden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda değişik avantajlara da sahip olabileceğiniz bu vize tipleri bazı durumlarda zorunlu olarak da karşımıza çıkabilir. Mesela İrlanda Cumhuriyeti’nde ticari bir faaliyet gösterecek olan bir firmanın mutlaka İrlanda ticari vize alması zorunlu bir hale gelmiştir.

 İrlanda Cumhuriyeti için aynı zamanda sporcu vizesi, sağlık vizesi, konferans ve seminer vizesi, eğitim ve staj vizesi, kısa süreli iş vizesi ya da transit geçiş vizesi gibi farklı vize türleri mevcuttur. Bütün bunların yanı sıra da çok ya da tek girişli veya uzun ya da kısa süreli vize türlerinin de ihtiyaç kapsamında İrlanda Cumhuriyeti’nden alınabileceğini belirtmek durumundayız.

 İrlanda Vize Ücretleri

 İrlanda vize ücretleri tamamen vize tipleri ile ilgili bir durum olarak değişkenlik gösterir.