Cezayir Vizesi

Son derece yoğun bir taleple Cezayir vizesi Cezayir ülkesinin dış temsilcilikleri tarafından verilmektedir. Türkiye’de Cezayir ülkesinin dış temsilciliği Ankara’da yer almaktadır. Cezayir vizesi almak zor mu ya da Cezayir vizesi nereden alınır gibi sorulara yanıt verecek olursak Cezayir ülkesinin vizesinin vermekle yükümlü olan bir takım seyahat acenteleri ve fahri konsolosluklar da farklı illerde yer almaktadır.

 Coğrafi olarak Kuzey Afrika’nın çok büyük bir yüz ölçümünü kapsayan Cezayir ülkesi ya da resmi ismiyle söyleyecek olursak Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti adlı bu ülke hem ticari hem de sosyal açıdan pek çok farklı etkinlik gerçekleştirdiği için dünyanın dört bir yanından ziyaret edilmektedir.

Eğer ki Cezayir demokratik Halk Cumhuriyeti adlı bu ülkeye siz de bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız randevuvize.com adlı internet sitesi üzerinden bir vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bu sayede Cezayir vizesi ile ilgili çözmeniz gereken her tür şeyi hiçbir şekilde uğraşmanıza gerek kalmadan son derece kolay bir şekilde halledebilirsiniz. randevuvize.com aracılığıyla alabileceğiniz bu danışmanlık hizmeti sayesinde Cezayir vize başvurusu ve aynı zamanda işlem evrakları için son derece büyük bir yol almış olursunuz.

Eğer ki Cezayir ülkesine yolculuğunuz için yakın bir zamanda planlama yapacak olursanız mutlaka bir an önce bu danışmanlık hizmetleri merkezi ile iletişime geçmenizde fayda vardır diyebiliriz.

Neden diye soracak olursanız çünkü vize işlemlerinin bir takım şartları olduğu için bir süre inceleme altına alınacak olan dosyanızın durumunu da göz önünde bulundurarak vize işlemlerinize hemen başlamak sizin için daha faydalı olacaktır diyebiliriz.

 Cezayir’e Gitmek İçin Vize Gerekiyor Mu?

 Cezayir’e gitmek için vize gerekiyor mu sorusunun cevabı tam olarak pasaport statünüze bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Dışişleri Bakanlığının Cezayir ülkesi vize politikası ile ilgili yapmış olduğu son açıklamalara göre sizleri bu konu ile ilgili aydınlatacak olursak; sadece umuma mahsus pasaportlar için vize zorunluluğu olduğundan söz etmek mümkün olacaktır.

Siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi olan kişilerin pasaport statüsü umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişilere göre çok daha yüksek derecedir. Bu sebepten dolayı da Cezayir demokratik Halk Cumhuriyeti söz konusu edilmiş olan bu pasaportlar için geriye dönük 180 gün içerisinde olmak şartıyla 3 ay boyunca bu ülkede konaklama ve giriş çıkış şansı tanıyor.

Umuma mahsus pasaport diye geçen bordo pasaportlar Cezayir’e gitmek amacıyla mutlaka vizeye tabi olan bir takım işlemlerden geçmek zorunda kalacaktır.

 Cezayir Vize Randevusu Nasıl Alınır?

 Cezayir vize randevusu nasıl alınır konusunda Cezayir vizesi almak için ilk adımı atarken mutlaka internet üzerinden bir ön başvuru formu doldurmayı unutmamanızı hatırlatalım. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden vize işleri birimi aracılığıyla Cezayir vizesi ön başvuru formu doldurma işlemi uygulanacaktır.

Cezayir vizesi için ön başvuru formu doldurduğunuz takdirde karşınıza çıkacak olan dijital ortamda Cezayir vizesi ön başvurusunu kesinleştirmek üzere sizin için belirli bir tarih verilecektir.

 Cezayir Vizesi İçin Başvuru Evrakları Nelerdir?

 Cezayir vizesi için başvuru evrakları nelerdir ve Cezayir dış temsilcilikleri vize işlemleri için hangi belgeleri turist adaylarından talep eder şeklindeki sorular için şu cevapları verebiliriz;

 • 2 adet vesikalık ya da biyometrik Renkli fotoğraf
 • Cezayir vizesi için alınmış seyahat belgeleri
 • Cezayir vize başvuru formu ve talep dilekçesi
 • Şahsi imza örneği
 • 000 Euro tutarında bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • İkametgâh belgesi
 • Kimlik kartınızın arkalı önlü ve renkli fotokopisi
 • Banka onaylı bir hesap dökümü
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Cezayir vizesi harç dekontu
 • Seyahat bitiminde de en az 6 ay geçerli olacak ve 2 sayfa boşluğu olan bir pasaport

 Cezayir İçin Hangi Vize?

 Cezayir için hangi vize talebinde bulunmak istediğinizde mutlaka Cezayir vizesi için işlem başlatırken belirtmeniz gerekecek. Cezayir vize talep dilekçesi yazarken ve aynı zamanda bu işlemler hakkında belge hazırlığı esnasında mutlaka Cezayir vize çeşidiniz son derece büyük ölçüde belirleyici bir özellik olarak karşımıza çıkar. Çünkü her bir işlem için vize çeşidi ne tür evraklar hazırlamanız gerektiği konusunda ayrı bir fikir verir. Bu sebepten dolayı Cezayir vize çeşitleri şu şekilde gözlenmektedir.

 • Cezayir ticari vize
 • Cezayir fuar vizesi
 • Cezayir ziyaret vizesi
 • Cezayir öğrenci vizesi
 • Cezayir turistik vize
 • Cezayir transit geçiş vizesi
 • Cezayir basın vizesi
 • Cezayir kültürel vize
 • Cezayir kısa süreli çalışma vizesi

 Cezayir vize türleri ile ilgili olarak bir açıklama daha yapacak olursak Cezayir’e gidiş amacınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecek olan bu farklı vize türleri de bazı konulara bağlı olarak değişir. Cezayir çok girişli ve tek girişli vize olarak seyahat amacınız göz önünde bulundurularak alınmalıdır.

 Cezayir Vize Harcı Ne Kadar?

 Cezayir vize harcı ne kadar? Cezayir vize ücretleri genel olarak her yıl bir takım kur farklarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fakat bunun yanı sıra almak istediğiniz vize türü mesela buna bir örnek verecek olursak Cezayir ticari vize ile Cezayir transit geçiş vizesi ya da Cezayir fuar vizesi gibi farklılık gösteren vizelerin tipleri fiyatlarda da değişikliğe neden olur. Bu sebepten dolayı da Cezayir vize ücretleri ile ilgili olarak randevuvize.com sizleri aydınlatacaktır.

 Cezayir Vizesi Neden Reddedilir?

 Cezayir vizesi neden reddedilir konusu ile ilgili olarak da açıklama yapacak olursak Cezayir vizesi için talep etmiş olduğunuz vizenin türü ile gidiş durumunuzun uyumluluk halinde olması gerektiğinden söz edebiliriz.

Yani Cezayir vizesi almak amacıyla talep etmiş olduğunuz vizenin türüne bağlı olarak bir işlem gerçekleştirmeniz ve bunu ispatlamanız gerekir.

Mesela bunu bir örnekle açıklamak gerekirse Cezayir fuar vizesi talebinde bulunduğunuzu varsayalım. Ancak Cezayir fuar davetiyeniz ya da biletiniz yoksa bu konu ile ilgili olarak bir evrak eksikliği söz konusu olmuş olacaktır.

Durum böyle olunca da Cezayir vizesi için yapmış olduğunuz işlemler geçersiz sayılır ve Cezayir vize talebiniz reddedilebilir.

 Cezayir neden vize vermez konusu ile ilgili olarak ayrıca Cezayir vize başvuru formu doldurma konusunda da son derece hassas davranmak gerekli olacaktır. Çünkü bu noktada Cezayir vize başvuru formunun incelenerek burada vermiş olduğunuz bilgilerin teslim edeceğiniz evraklar ile örtüşmesi Cezayir vize talebinizin kabul edilmesi için son derece büyük bir önem taşır.

Pasaportunuzun ve sağlık sigortanızın da geçerli olması ayrıca incelenecek olan detaylardır. Yani sonuç olarak Cezayir vizenizin çıkartılabilmesi amacıyla Cezayir vize işlem evraklarınızın her birinin doğru ve tutarlı bir şekilde eksiksiz olarak Cezayir büyükelçiliğine teslim edilmesi son derece büyük bir önem taşımaktadır.

 Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Cezayir vizesi kaç günde çıkar konusu da Cezayir vizesine başvuruda bulunmuş olan kişilerin son derece büyük ölçüde merak etmiş olduğu bir konudur. Talep etmiş olduğunuz bu vize için çok fazla beklemek istememeniz ve bir an önce Cezayir vizenizin çıkmasını istemeniz son derece normal bir durumdur.

Ancak bu vizenin talep aşamasındaki bir takım işlemlerin yapılabilmesi ve Cezayir Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminin vize evraklarınız üzerinde bir inceleme yapması tam olarak 10 iş günü gibi bir süreci kapsar.