Danimarka Vizesi

blank

 Danimarka vizesi Danimarka ülkesini ziyaret etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından son derece büyük bir ilgiyle takip edilen bir konudur. Bu konu ile ilgili olarak pasaport statülerinin belirleyici bir özellik olduğunu belirtmek gerekir.

Ve umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında diğer; hizmet, hususi ve diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin de bu vizeden muaf olduklarını ayrıca belirterek umuma mahsus pasaport sahibi olan vatandaşlarımız için Danimarka’ya nasıl gidilir konusu ile ilgili olarak Danimarka vizesi adlı bu makaleyi hazırlamış bulunmaktayız.

 randevuvize.com adı verilen bu vize danışmanlık hizmetleri merkezi amaçlı olan internet sitesi üzerinden Danimarka vizesi ile ilgili olarak bir takım danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.

randevuvize.com adlı internet sitesi sizin için Danimarka vize işlemleri ile ilgili her bir detayı yerine getirerek vize başvurunuzdan sorumlu olacaktır. Bununla birlikte Danimarka vizesi ile ilgili olarak kafanıza takılan her bir soruyu 7/24 ulaşım sağlayabileceğiniz bu internet sitesi üzerinden sorarak öğrenebilirsiniz.

 Danimarka’ya Gitmek İçin Vize Gerekiyor Mu?

 Danimarka’ya gitmek için vize gerekiyor mu konusu son derece hassas bir konu olarak karşımıza çıkar. Neden diye soracak olursanız çünkü bu konu ile ilgili olarak bir takım farklı detayların söz konusu olduğunu belirterek sizlere Danimarka vizesi alma koşulları hakkında bazı bilgileri vermemiz gerekir.

Danimarka Türklere vize veriyor mu? Şeklinde de pek çok soru ile karşımıza çıkan bu konu Danimarka Krallığı’na hangi pasaporta sahip olan kişilerin daha kolay bir şekilde geçiş ve konaklama yapabileceği hakkında olacaktır. Danimarka vizesi konusu ile ilgili olarak ilk başta zaten hangi pasaportlar için vize geçiş hakkının olduğunu söylemiştik.

Ancak bu noktada belirtmemiz gereken bir takım detaylar arasında umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vizesiz bir şekilde nasıl bu ülkeye giriş yapabileceği vardır.

 Danimarka Krallığı Schengen bölgesi olarak geçen bir ülkedir. Eğer ki umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın Danimarka Krallığı’na yapmak istediği bir seyahat söz konusu ise herhangi bir Avrupa ülkesinden almış olduğu şu an Schengen vizesi yeterli olacaktır.

Tabii ki bu noktada dikkat etmeniz gereken bir unsur daha söz konusu olacaktır ki o da Schengen vizenizin geçerli olması yani yakın bir tarihte alınmış ve güncel olması gerekir. Üstelik bununla birlikte bir de almış olduğunuz Schengen vizesini hangi ülkeden almışsanız o ülkeye daha önce bir ziyaret gerçekleştirmiş olmanız da son derece büyük bir önem taşır.

Çünkü Schengen kuralları arasında ilk olarak mutlaka Schengen vizesi alınmış olan ülke için eğer bir ziyaret yapılmış olması başka ülkelere ziyaret yapılması için gerekli bir durum olarak yer alır. Danimarka’ya gitmek için Schengen vizesini kullanarak son derece kolay bir şekilde ayrı yeten bir vize almak zorunda kalmadan bir yol izleyebilirsiniz.

 Danimarka Vize Randevuları

 Danimarka vize randevuları Danimarka ziyareti gibi bir durum söz konusu olduğu andan itibaren alınması gereken bir şeydir. Çünkü genel olarak Danimarka büyükelçiliğinde ya da konsolosluklarında bir takım işlem yoğunluğunun olduğunu da göz önünde bulundurarak bir an önce harekete geçip Danimarka vizesinin çıkartılması için başvuruda bulunmak zorundasınız.

Danimarka vizesi başvurusu yapmak amacıyla da ilk başta kat etmeniz gereken yolun Danimarka vize randevusu almaktan geçtiğini de bilmeniz gerekir. Danimarka Krallığı Dışişleri Bakanlığı’ndan internet sitesi üzerinden Danimarka vize ön başvuru işlemi yapmak suretiyle karşınıza çıkan ana sayfa ekranından son derece kolay bir şekilde Danimarka vize randevusu alma şansınız olacaktır.

 Danimarka Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Danimarka vize başvuru işlemleri nasıl yapılır konusu ile ilgili olarak Danimarka Krallığı’nın yapmış olduğu son açıklamalara göre konuşacak olursak şu belgelerin talep edileceğinden söz etmek mümkün olacaktır.

 • Danimarka vize talep dilekçesi ve başvuru formu
 • Güncel pasaport
 • Seyahat belgeleri
 • Kişisel imza örneği
 • En az 6 aylık hesap hareket dökümü
 • Teminatlı bir seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Danimarka vize harcının ödendiğine dair bir fatura
 • Danimarka konaklama ve Ulaşım bilgileri içeren resmi evraklar
 • Evliyseniz evlilik cüzdanı
 • Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü ve renkli fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraflar
 • İkametgâh belgesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 Danimarka vizesi almak amacıyla bir talepte bulunduğunuz zaman, Danimarka dış temsilcilikleri bu yukarıda söz konusu olmuş olan belgelerin her birini ayrı ayrı incelemeye alacaktır. Danimarka vize evrakları kapsamında turistik vize ve genel olarak Schengen vizesi almak amacıyla söz konusu olan bu belgeler aslına uygun bir şekilde teslim edilmek zorundadır.

Danimarka vize başvurusu amacıyla yazmış olduğunuz dilekçenin ve Danimarka başvuru formunun mutlaka teslim etmiş olduğunuz bu evraklar ile uyumlu bir halde bulunması Danimarka vize talebinizin kabul edilmesi amacıyla son derece önemli bir rol oynar.

 Danimarka vizesi almak için söz konusu olan bu evraklar arasında mutlaka pasaportunuzun güncel bir şekilde teslim edilmiş olması ve aynı zamanda fotoğrafınızın da belirli ölçülere uygun bir şekilde tebliğ edilmesi oldukça önemli olacaktır.

Bunun yanı sıra tam vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz için de mutlaka ayrı bir inceleme yapılabilmesi amacıyla nüfus müdürlüklerinden alınmış olan bir belge istenir. Maddi durumunuzun yeterli olması ve bütün belgelerimizin hazır bir şekilde teslim edilmiş olması sonucunda Danimarka vizeniz en yakın zamanda çıkacaktır.

 Danimarka Hangi Vizeleri Veriyor 2023

 Danimarka hangi vizeleri veriyor 2023 yılı için de pek çok vize türü ile yanıtlanabilecek olan bir sorudur. Danimarka krallığına seyahat edecek olan kişiler genel olarak Schengen vizesi ve turistik vize talep etmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise Danimarka Krallığı için planlanan gezi turları ya da şahsi olarak bu ülkeye gitmek için ve aynı zamanda da farklı ülkeleri gezme hakkı kazanmak amacı olabilir.

 Danimarka Krallığı’nın vermiş olduğu diğer vize türleri ise ticari, eğitim, çalışma, kültürel ve fuar vizeleri gibi bir takım vize türleri olacaktır. Genel olarak insanlar hangi sebepten dolayı Danimarka ülkesinde bulunmayı tercih ettiklerine bağlı olarak bir vize seçeneğine sahip olacaktır.

 Danimarka vize işlemleri için Danimarka Krallığı’na yapmış olduğunuz vize talebi, aynı zamanda alınmak istenen vize türüne bağlı olarak gelişme gösterir. Mesela bu noktada Danimarka ülkesi için bir ticari amaçlı vize çıkartmak isteyenler mutlaka şirket bilgilerini ve genel olarak imza sirküsü gibi bir takım örnekleri büyükelçiliğe sunmak zorundadır.

Aynı zamanda Danimarka öğrenci yüzü çıkartmak isteyen kişilerin uzun süreli bir vize almak için bir takım farklı belgeleri ve öğrenci olduklarına dair ispatlamaları gereken durumları resmi belgelerle tebliğ etmek zorundadır.

 Danimarka Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar?

 Danimarka vize işlem ücreti ne kadar konusu ile ilgili olarak randevuvize.com adresi üzerinden bir takım sorular sorarak doğru ve kesin cevaplar alabilirsiniz. Vize türleri kapsamında Danimarka vize ücretleri değişkenlik gösterecektir.