Dubai Vizesi

blank

 Dubai vizesi pek çok Türk vatandaşı tarafından takip edilen bir konu başlığıdır. Çünkü genel olarak Birleşik Arap Emirlikleri Dubai ülkesine seyahat etmek isteyen ve bu ülke ile ilgili olarak arasında ticari ya da sosyal ilişkileri söz konusu olan kişi sayısı Türkiye için son derece fazladır diyebiliriz.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti ülkesinden pek çok kişi bu vizenin nasıl alınacağı ve nereden alınacağı gibi bir takım çok çeşitli sorular sormaktadır. Bütün bu sorulara yanıt vermek amacıyla sizler için hazırlamış olduğumuz Dubai vizesi adlı bu makalemiz yakın bir zaman için Dubai’ye seyahat etmek isteyen kişiler için önemli bilgiler içerir.

 randevuvize.com adlı vize danışmanlık hizmetleri merkezi resmi internet sitesi üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri Dubai ülkesine nasıl giriş çıkış ve konaklama yapma hakkına sahip olacağınız konusunda da ayrıca bilgi alabilir ve bu internet sitesinin vermiş olduğu danışmanlık hizmetinden yararlanarak vizenizi çıkartabilirsiniz. randevuvize.com Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vize başvurusu ve aynı zamanda bu vizenin işlemlerinin her bir detayı ile ayrı ayrı ilgilenip sizlere 7/24 bir vize danışmanlık hizmeti sunacaktır.

 Türkiye’den Dubai Vizesi Kimler Alabilir?

 Türkiye’den Dubai vizesi kimler alabilir konusu açıldığı zaman aslına bakacak olursak bu noktada Dubai vizesi talebinde bulunmak isteyen kişilerin pasaportlarının statüsü söz konusu olacaktır.

umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etme planını gerçekleştirmek amacıyla muhakkak vize işlemi yapmaları Birleşik Arap Emirlikleri tarafından zorunlu bir durum arz eder.

 Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız dışında hizmet pasaportu, diplomatik pasaport ve hususi pasaport sahibi olan farklı statü de Türk vatandaşlarımız da söz konusu olacaktır.

Bu vatandaşlarımızın Birleşik Arap Emirlikleri Dubai ülkesine gerçekleştirmek istedikleri seyahatler için 180 gün ile sınırlı olarak 3 ay için vize işlemine gerek duymadan kapıdan geçiş hakları ve konaklama hakları bulunacaktır.

 Dubai Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Dubai vize randevu işlemleri nasıl yapılır diye soran vatandaşlarımız için bu konuya bir açıklık getirecek olursak Dubai vize başvuru işlemleri hususunda bir ön başvuru şartı söz konusu olacaktır. Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vizesi ön başvuru formu doldurduktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda internet üzerinden vize randevusu işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

 Dubai Vizesi Almak Zor Mu?

 Dubai vizesi almak zor mu? Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ayrıca bir kolaylaştırma politikası uygulayarak vize işlemlerinde son derece büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Yani bu noktada umuma mahsus pasaport sahibi statüsünde olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız, gereken işlemleri yerine getirdiği takdirde son derece kolay bir şekilde vize işlemlerini gerçekleştirip Dubai’ye ya da Birleşik Arap Emirlikleri kapsamında herhangi bir ülkeye son derece kolay bir şekilde giriş çıkış yapabilir.

 Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vize Başvuru İşlemleri Hangi Belgelerle Yapılır?

 Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vize başvuru işlemleri hangi belgelerle yapılır diye soracak olursanız Dubai vize evrakları ile ilgili olarak aşağıdaki belgelerden söz etmek mümkün olacaktır.

 • Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vize talep dilekçesi
 • Dubai vize başvuru formu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Teminatlı bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • 2 adet biyometrik ya da vesikalık fotoğraf örneği
 • Güncel tarihli ve arkadan 2 sayfası boş olan bir pasaport
 • Renkli taranmış ve arkalı önlü olmak üzere nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Dubai uçak biletleri ve konaklama bilgisi içeren evraklar
 • İş yeri evrakları
 • 4A SGK hizmet dökümü
 • Yeter’in miktarda içerisinde bakiye bulunan bir banka hesap cüzdanı
 • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye oturma izni
 • İkametgâh belgesi

 Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai vize evrakları ile ilgili olarak talep etmiş olduğu bu evraklar için tek tek inceleme yapacaktır. Özel olarak da Dubai vize başvuru formu ile gerekli olan pek çok evrakı bir araya getirmek suretiyle karşılaştırıp söz konusu olan bilgilerin doğru olup olmadığını tespit edecektir.

Söz konusu olan bütün bu işlemler gerçekleştikten hemen sonra Dubai vizesi hazırlanarak adresinize teslim edilecektir.

 Dubai Hangi Vize Türlerini Vermektedir?

 Dubai hangi vize türlerini vermektedir? Ve Dubai vizesi almak için gerekli olan belgelerin hangi vize çeşitlerine bağlı olarak farklılık göstereceği konusu ile ilgili bir takım bilgilere önceden sahip olmanız çok önemlidir. Bu sebepten dolayı da Dubai vize türleri hakkında bir takım ipuçlarına sahip olmanız amacıyla Dubai için hangi vize konusunda sizlere bu başlık altında bilgi vereceğiz.

 Birleşik Arap Emirlikleri genel olarak turistik seyahatler yapmak isteyen pek çok gezi turu için oldukça cazip bir yerdir. Bu sebepten dolayı da Dubai turistik vize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınmak üzere dış temsilciliklerin en çok işlem yapmış olduğu vize çeşididir.

Aynı zamanda Dubai ile Türkiye arasında son derece geniş kapsamında bir ticari ilişkinin de söz konusu olduğundan bahsedebiliriz. Bu sebepten dolayı da Dubai ticari amaçlı vizeler de çok büyük bir yoğunlukla verilmektedir.

 Birleşik Arap Emirlikleri Dubai ülkesi için aynı zamanda kültürel ve pek çok farklı alanda fuar gibi çeşitli etkinliklerin de söz konusu olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Bu bağlamda genel olarak Dubai fuar vizesi ya da Dubai kültürel vize gibi vize türleri de mevcuttur.

Eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız genel olarak Dubai eğitim vizesi alarak bu ülkede bir süre eğitim görme hakkına da sahip olabilir. Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden farklı bir ülkeye transit geçiş yapmak isteyen kişilerin ise Dubai’den transit geçiş vizesi alması gerekir.

 Ayrıca Dubai ülkesinde sağlık sektöründe de son derece büyük ölçüde bir gelişme söz konusudur. Hal böyle olunca da Türkiye’den Dubai’ye sağlık olanakları için tedavi amaçlı gidecek olan kişilerin Dubai medikal sağlık vizesi almayı tercih ettiklerinde de sık sık tanıklık etmekteyiz.

Yani genel olarak Dubai ülkesi için pek çok farklı vize türü güncel olarak verilmekte ve bu seyahatin amacına yönelik bir takım belgeler de Birleşik Arap Emirlikleri tarafından vize evraklarına ek olarak talep edilmektedir.

 Dubai Vizesi Kaç Günde Verilir?

 Dubai vizesi kaç günde verilir konusunda da Türkiye’den Dubai’ye gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza sık sık çıkmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vizesinin hazırlık süreci için gerekli olan belgeleri bir araya getirerek inceleme altına alır. Bu sebepten dolayı da bu vize talebinin tüm dosyasının incelenmesi genel olarak 7 iş günü sürmektedir. Ancak konsolosluktaki yoğunluğa bağlı olarak da 7 iş gününü geçebilir.

 Dubai Vizesi Kaç TL 2024

 Dubai vizesi kaç TL 2024 yılı için bir değerlendirme yapmamız gerekirse Euro bazında bir ödeme olacağı için sürekli olarak değişkenlik gösterebilir. Çünkü buradan dengesizlikleri de söz konusudur ve aynı zamanda da farklı vize işlemlerine ek olarak farklı ücretler de talep edilebilir. Bu sebepten dolayı randevuvize.com ile iletişime geçmek sizin için çok daha büyük bir fayda sağlayacaktır.