Hollanda Vizesi

blank

 Hollanda vizesi genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının talep etmiş olduğu vizeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Hollanda ülkesinin seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın bu konu ile ilgili olarak pek çok sorusu sık sık gündeme gelmekle birlikte, bu vizenin hangi türleri mevcut ve nasıl alındığı konusu da çok önemlidir.

Bu sebepten dolayı da Hollanda vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız için Hollanda vizesi başlığı altında pek çok gerekli bilgiyi bir araya getirmiş bulunmaktayız.

 randevuvize.com yeni almak istediğiniz Hollanda vizesi talebiniz için sizlere yardımcı olacak bir vize danışmanlık hizmeti merkezidir. Bu internet sitesi üzerinden bir bağlantı kurarak Hollanda vize başvurusu yapmak amacıyla kendinize bir vize danışmanı edinebilirsiniz. Bu sayede Hollanda vizesi almak için son derece Hızlı ve kolay bir şekilde hareket edip bir an önce Hollanda vizesi alabilirsiniz.

 Hollanda Kimlere Vize Veriyor?

 Hollanda kimlere vize veriyor konusu ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hangi pasaporta sahip oldukları son derece büyük bir önem taşımaktadır. Hususi pasaport, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın pasaportlarının daha farklı bir statüye sahip olması nedeniyle bu pasaportlarla geriye dönük 180 gün içerisinde 90 günlük bir süre boyunca Hollanda’da konaklama şansı olacaktır.

 Hollanda’ya vizesiz gitmek mümkün mü diye soran umuma mahsus pasaport statüsündeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız, eğer ki Schengen vizesine sahipse vize süresi kapsamında giriş çıkış ve konaklama şansına sahip olacaktır. Hollanda Schengen bölgesinde yer alan bir ülke olması sebebiyle herhangi bir ülkeden alınmış olan geçerli tarihe sahip bir Schengen vizesi ile giriş çıkış yapmaya müsait olan bir ülkedir.

Ancak Hollanda ülkesine vizesiz bir şekilde yani Schengen vizesi ile giriş yapmak istiyorsanız daha önce bu Schengen vizesini kullanmış olmanız gerekir. Bunun yanı sıra umuma mahsus pasaportunuzda da arkadan en az 2 sayfa boşluk varsa ve aynı zamanda da pasaportunuzun süresi geçmemişse bu ülkeye rahatlıkla giriş çıkış yapma şansınız olacaktır.

 Hollanda Vize Türleri Hangileridir?

 Hollanda vize türleri hangileridir denildiği zaman genel olarak ihtiyaca yönelik bir vize çeşidi tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da Hollanda’ya hangi vize ile giriş yapacağınız tamamen Hollanda’ya hangi sebeplerden dolayı gitmek zorunda olduğunuz konusu ile ilgili olarak karşımıza çıkar. Sizler için bu konuda daha iyi tercih yapmanız amacıyla Hollanda vize çeşitleri için şu sıralamayı yapabiliriz.

 • Hollanda turistik vize
 • Hollanda ticari amaçlı vize
 • Hollanda fuar Vizesi
 • Hollanda eğitim amaçlı vize
 • Hollanda medikal sağlık vizesi
 • Hollanda transit geçiş videosu
 • Hollanda kültürel etkinlik öncesi
 • Hollanda denizci vizesi
 • Hollanda mürettebat vizesi
 • Hollanda basın vizesi
 • Hollanda şoför vizesi
 • Hollanda spor müsabakası katılım vizesi

 Hollanda vize türleri arasından Hollanda’ya gidiş durumunuzu en iyi şekilde gösteren çeşidini tercih etmeniz gerekir. Bu vize türleri arasında size uygun olmayan bir vize çeşidi için bir talepte bulunacak olursanız vize talebinizin kabul edilmeyeceğini de bilmeniz gerekir.

Hollanda vize türleri ile ilgili olarak vize danışmanınız ile bir araya gelip mutlaka istişare etmeniz ve vize talep formu çerçevesinde vize türünü belirtmek son derece büyük bir önem taşır.

 Hollanda Vize Başvuru İşlemleri İçin Hangi Belgeleri Talep Ediyor?

 Hollanda vize başvuru işlemleri için hangi vizeleri talep ediyor diye soracak olursanız pek çok farklı temel evraktan söz etmek mümkün olacaktır. Tabii ki her vize çeşidine bağlı olarak Hollanda vize evrakları çeşitlilik gösterecektir. Bununla birlikte genel olarak hiçbir zaman değişmeyen vize evrakları da herkesin hazırlaması gereken belgeler olacaktır.

 Öncelikle Hollanda vizesi talep etmek üzere en az 3 ay önce çekilmiş olan güzel bir fotoğrafınız gerekecek. Aynı zamanda Hollanda vizesi için gerekli olan fotoğrafın arkasını da beyaz fondan başka herhangi bir şey bulunmaması ve 35’e 45 mm ölçülerine uygunluk göstermesi son derece büyük bir önem taşır.

Fotoğrafınızda yüzünüzün, alırlar çene bölgenizin tam olarak belirgin bir şekilde görünüyor olması da ayrıca önemli olacaktır. Güncel bir pasaport ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikamet belgesini bir araya getirerek kimlik kartı fotokopiniz ile birlikte kapalı bir zarf içinde Hollanda konsolosluğuna teslim etmeniz gerekir.

 Hollanda vize evrakları arasında banka hesap cüzdanı, mesleki bilgilerle ilgili evraklar ve Hollanda seyahat belgeleri çok önemli bir yer tutar. Hollanda vize başvuru formu ve vize talep dilekçesinin söz konusu olan bu evraklar ile uyumluluk halinde olmasına da dikkat etmek zorundasınız. Aksi takdirde Hollanda vizesi için yapmış olduğunuz talep işlemi reddedilecektir.

 Hollanda Vize Randevu

 Hollanda vize başvuru için internet üzerinden Hollanda Dışişleri Bakanlığı ana sayfasına giriş yapmanız gerekir. Hollanda büyükelçiliğinin hangi tür vize ile Hollanda ülkesine giriş yapacağınızı ve aynı zamanda kişisel olarak pek çok detayı sorgulamak üzere uygulamış olduğu vize ön başvuru talebi Hollanda vize randevusu sırasında alınacaktır. İlk olarak Hollanda vize ön başvuru formunu doldurup daha sonra karşınıza çıkacak olan ekrandan Hollanda vize ön başvuru kesinleştirme tarihinizi öğrenebilirsiniz.

 Hollanda Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

 Hollanda vizesi ne kadar zamanda çıkar sorusunu Hollanda vize başvurusu yapmış olan pek çok kişi sormaktadır. Hollanda vize işlemleri kapsamında tebliğ etmiş olduğunuz vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile bir araya getirdiğimiz her bir belge inceleme altına alınacaktır.

Hollanda Büyükelçiliği yabancılar ve göç idaresi vize İşleri daire başkanlığı çalışanları vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakları çok büyük bir titizlikle inceleyecektir. Bu sebepten dolayı da Hollanda vizesinin çıkartılması için en az 7 iş günü beklemeniz gerekebilir. Fakat Hollanda elçiliklerinde bir takım işlem yoğunluğu da sık sık söz konusu olmaktadır. Y

ani Hollanda vizesinin çıkartılması için genel olarak verilmiş olan 7 iş günü kadar bir zaman zarfını kapsayan süreç, biraz daha uzun bir zaman alabilir. İşte tam da bu nedenle Hollanda seyahatinizi planladığınız tarihten en az 15 gün önce mutlaka Hollanda vize başvuru işleminizi gerçekleştirmeniz son derece büyük bir önem taşımaktadır.

 Hollanda vizeniz çıkartıldığı zaman adresinize büyükelçilik tarafından ulaştırılacaktır. Ancak bu noktada bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri Hollanda vizesinin çıkartıldığı gün itibariyle Hollanda vizenizin süresinin de başladığı olacaktır. Aynı zamanda Hollanda seyahatimiz boyunca Hollanda vizeniz mutlaka yanınızda olmak zorundadır.

 Hollanda Vizesi Neden Reddedilir?

 Hollanda vizesi neden reddedilir? Hollanda vize başvuru işlemleriniz sırasında tebliğ etmiş olduğunuz belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık söz konusu ise Hollanda vize talebiniz kabul görmeyecektir. Bununla birlikte Hollanda seyahat belgelerinizin de geçerli olup olmadığı konusunda bir takım detayları gözden geçirmeniz gerekir.

 Hollanda Vizesi Kaç Para?

 Hollanda vizesi kaç para konusu Euro bazında değerlendirileceği için bir takım değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Bu sebepten dolayı da Hollanda vize ücretleri ile ilgili olarak randevuvize.com sizlere yardımcı olacaktır.