İngiltere Vizesi

 İngiltere vizesi Birleşik Krallık tarafından verilen bir vizedir. Bu konu gündeminde olan pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İngiltere’ye ne şekilde gidebilir ve bu vizeyi nasıl alabilir şeklinde bir takım konularda bilgi sahibi olmak istiyor. İngiltere vizesi verme şartları bir takım kurallara bağlı olan Birleşik Krallık, hizmet pasaportu, umuma mahsus pasaport ve hususi pasaport gibi pasaportlara diğer ülkeler gibi bir takım ayrıcalıklar uygulamıyor.

Sadece siyah pasaport sahibi olan kişilere yani diplomatik pasaportu olan yüksek statüdeki devlet görevlilerine serbest geçiş hakkı ve konaklama hakkı gibi bir takım hakları 180 gün içerisinde 90 günlük bir zaman zarfına yayılacak şekilde veriyor.

 randevuvize.com İngiltere Birleşik Krallık seyahatiniz için almanız gerekli olan vizenin bir an önce elinize geçebilmesi ve son derece kolay bir şekilde alınabilmesi için sizlere son derece büyük ölçüde bir vize danışmanlık hizmeti sunar.

İngiltere vize evraklarınızı hazırlamanız için sizlere son derece büyük bir destek sağlamanın yanı sıra aynı zamanda da bütün işlemleriniz sırasında ve her bir aşamada her zaman için yanınızda olacaktır. İngiltere vize işlemleri ile ilgili olarak seyahat belgelerinin hazırlanması ve sağlık sigortasının da yaptırılması gibi bir takım önemli İşlemlerin yapılması amacıyla randevuvize.com ile bağlantıya geçmenizde fayda vardır.

 İngiltere Vize Randevu

 İngiltere vize randevu İngiltere Birleşik Krallık için son derece büyük bir önem taşır. İngiltere Birleşik Krallık Büyükelçiliği Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bir birimdir. Bu sebepten dolayı da Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden yabancılar ve göç idaresi daire başkanlığı bölümüne resmi internet sitesi üzerinden giriş yaptığınız zaman İngiltere Birleşik Krallık için bir vize randevusu oluşturma şansınız olacaktır.

 İngiltere Hangi Vizeleri Verir?

 İngiltere hangi vizeleri verir diye soracak olursak ilk başta aklımıza vizelerin türleri ve ne kadar süre için geçerli olduğu ile ilgili bilgiler gelmektedir. İngiltere’ye 10 yıllık 5 ve 2 yıllık olmak üzere uzun süreli vizeler de alınabilir. Aslına bakacak olursanız İngiltere Birleşik Krallık ihtiyaca yönelik olarak pek çok farklı vize türünü vermektedir. Yani İngiltere’ye yapacağınız seyahatlerin hangi amaçla yapılacağı bu noktada belirleyici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. O zaman şimdi İngiltere vize türlerine bir göz atalım

 • İngiltere eş tescili vizesi
 • İngiltere turistik amaçlı vize
 • İngiltere transit geçiş vizesi
 • İngiltere öğrenci vizesi
 • İngiltere basın vizesi
 • İngiltere kültürel vize
 • İngiltere sağlık vizesi
 • İngiltere spor müsabakası vizesi
 • İngiltere aile birleşimi vizesi
 • İngiltere ticari amaçlı vize

 İngiltere vize türleri arasında çok girişli vize ya da tek girişli vize şeklinde bir vize talebinde de bulunarak İngiltere’ye gidiş amacınıza bağlı olarak farklı pek çok vize türünden yararlanabilir ve duruma uygun olan vize türünü tercih edebilirsiniz.

 İngiltere’ye turistik amaçlı gezilerde İngiltere turistik vize alınarak doğru bir vize türü kullanılabilir. İngiltere ticari amaçlı vize kullanılarak İngiltere’de yapılacak olan iş görüşmeleri ve bir takım iş amaçlı anlaşmalar imzalanmak üzere bu ülkeye giriş çıkış yapılabilir. İngiltere vizesi çeşitleri için randevuvize.com Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi sizlere yardımcı olacaktır.

 İngiltere Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

 İngiltere vize başvuru evrakları nelerdir sorusuna direkt olarak bir cevap verecek olursak söz konusu olan belgeleri şu şekilde hazırlamanız gerekir;

 • İngiltere vize talep dilekçesi ve vize başvuru formu
 • İngiltere seyahat belgeleri
 • Teminatlı bir seyahat sağlık sigortası
 • İngiltere seyahati sonrası en az 6 ay daha geçerli olabilecek olan bir pasaport
 • 2 adet biyometrik renkli taranmış fotoğraf
 • İmza örneği
 • İkametgâh belgesi
 • İngiltere vize harç dekontu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kimlik kartı renkli taranmış çıktısı ya da fotokopisi

 İngiltere Birleşik Krallık ülkesine bir seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın İngiltere vize belgeleri konusunda son derece hassas bir şekilde yukarıda belirtilmiş olan vize belgelerini hazırlaması gerekir.

Özellikle de vize başvuru formu, İngiltere Birleşik Krallık için hazırlanmış olan diğer belgeler ile karşılaştırılarak resmi kurumlardan alınmış olan bilgiler dâhilinde incelemeye alınacaktır.

İngiltere dış temsilciliklerinde çalışan hem vize işleri biriminin yapmış olduğu bu İnceleme sonucunda İngiltere vizesi belgelerde herhangi bir sorun yaşanmadı takdirde en kısa süre içerisinde hazırlanır ve vatandaşların adresine teslim edilir.

 İngiltere vize evrakları özellikle güncel tarihli bir pasaport ile nüfus cüzdanı fotokopisinin ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin kapalı bir zarf içerisine konulup teslim edilmesi gibi bir kuralı da kapsar.

Bu noktada İngiltere vizesinin pasaporta işlenmesi tam olarak 2 sayfa sürdüğü için hem seyahat bitiminde en az 6 ay daha kullanılabilirliği olan bir pasaport ve de ayrıca aslında en az 2 sayfası olan pasaport kullanmak bu işlemler için son derece büyük bir önem taşır.

 İngiltere ülkesinde yapacağınız seyahat harcamaları sonucunda da herhangi bir sorun çıkmaması için İngiltere seyahatine uygun olan bir maddi durumunuzun olduğunu belirtmiş olmanız gerekir. Bu noktada sizden talep edilecek olan belge maddi durumunuzu ortaya koyacak olan resmi evraklarla ispat edilmelidir.

İspat edilecek olan evraklarda İngiltere’ye planlamış oldukları seyahat için vatandaşlardan yüksek bakiyeli bir banka hesap cüzdanı dökümü, aynı zamanda da son 6 ay içerisindeki harcamaları takip eden bir belge istenir. Bununla birlikte ev ya da araç tapusu gibi bir takım farklı evrakların da İngiltere Birleşik Krallık için seyahat giderlerini karşılayıp karşılayamayacağınızın anlaşılması için talep edileceğini belirtebiliriz.

 İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

 İngiltere vizesi kaç günde çıkıyor? İngiltere Birleşik Krallık İngiltere vize belgeleri kapsamında sunmuş olduğunuz belgeleri, vize başvuru formu ile karşı karşıya getirerek derinlemesine bir inceleme yapacaktır. Bu noktada İngiltere ülkesine gitmek isteyen vatandaşlarımızın bütün bilgileri tek tek inceleneceği için bu işlem bir hafta ya da 10 gün gibi sürebilir.

Aynı zamanda İngiltere Büyükelçiliği son derece yoğun bir biçimde pek çok vize evrakı ile ilgilenmekte olduğu için bu işlemlerin duruma bağlı olarak daha fazla zaman alabileceğini de düşünebilirsiniz. Bütün bu işlemlerin süresini ve konsolosluklardaki yoğunluğu göz önünde bulunduracak olursak bir hafta ya da 10 günlük bir sürenin 15 iş günü kadar uzayabileceğini de söyleyebiliriz.

 İngiltere Vizesi Neden Reddedilir?

 İngiltere vizesi neden reddedilir konusunda İngiltere’ye vize talebinde bulunmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız bir takım kafa karışıklıkları yaşamaktadır. Durum böyle olunca da İngiltere vize başvurunuzun geri çevrilip çevirmeyeceği ile ilgili kafalarda beliren bir takım soru işaretlerine yanıt verecek olursak ilk başta İngiltere vize başvuru formunu incelemek gerekir.

İngiltere vize başvuru formu üzerinde yer alan bütün bilgiler doğru olduğu takdirde İngiltere vize talebi reddedilmez. Aynı zamanda bütün belgelerinizin geçerli bir tarihte alınmış olması ve geçerliliğini sürdürüyor olması bu vizenin verilmesi için son derece büyük bir etken olacaktır.

 İngiltere Vize Ücret

 İngiltere vize ücret için vize türleri son derece önemli bir kıstas olacaktır. Bu sebepten dolayı farklı fiyatlardan söz edeceğimiz için İngiltere vize ücretleri ile ilgili olarak randevuvize.com sizlere yardımcı olur.