İsrail Vizesi

 İsrail vizesi almak için gerekli olan bilgileri öğrenmek amacıyla mutlaka bir takım sorularınız olacaktır. Bu yazımızda sizlere İsrail vizesi ile ilgili bütün detayları içerik olarak hazırlamış bulunmaktayız. Fakat bu konu ile ilgili olarak daha bireysel sorularınızın da olabileceğini göz önünde bulundurarak sizlere Randevu Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize temsilcilerinden de söz etmek durumundayız.

Randevu vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi İsrail vizesi hakkında daha önceden faaliyet göstermiş olan bir tecrübeli vize danışmanı ile sizlere bu vizenin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde verilmesini sağlayacaktır.

 Vize işlemlerinizi yaparken hangi ülkeye gidiyor olursanız olun mutlaka bir takım kurallar ve vize politikaları ile karşı karşıya kalacaksınız. Ancak bu durumda İsrail ülkesinin biraz daha farklı bir çizgisi olduğunu politik durumlarına göz atarak zaten tahmin ediyorsunuzdur. Pasaportunda bir takım ülkeler bulunan kişilerin bu ülkeye seyahat etmesi İsrail Büyükelçiliği tarafından onaylanmamaktadır.

Bu nedenle de ilk başta vize danışmanızla mutlaka İsrail’in vize vermediği ülkeler hakkında detaylı bir görüşme yapmanızda fayda vardır diyebiliriz. Neden diye soracak olursanız çünkü İsrail ülkesinin onay vermediği söz konusu ülkelere daha önceden giriş yapmışsanız ve güncel pasaportunuzda bu ülkelere ait vizeler yer alıyorsa bu ülkeye girme şansınız bir o kadar düşük olacaktır. Bu önemli bilgiyi de verdikten sonra sizlere şimdi İsrail vizesi hakkında gerekli olan başvuru işlemlerini aktaralım.

 İsrail Vize Başvuruları

 İsrail vize başvuruları için yapmanız gereken pek çok işlemin sırada olduğunu ve bu işlemleri mutlaka sırası içinde yapmanız gerektiğini belirterek sözlerimize başlayabiliriz. İsrail vizesi için işlem başlatmak istiyorsanız ilk başta randevu işlemlerini mutlaka yerine getirmek ve daha sonra konsoloslukta karşınıza çıkacak olan başvuru formu ve vize talep dilekçesini doldurmak zorundasınız.

Bu noktada karşınıza çıkacak olan işlemlerde mutlaka son derece hassas davranmak ve bütün detayları tek tek yerine getirmek durumunda olduğunuzu unutmamanız gerekir.

Mesela buna bir örnek verecek olursak İsrail ülkesi için doldurmanız gereken vize başvuru formundan başlayabiliriz. Çünkü İsrail vize başvuru formunu doldururken bilgilerinizin doğru ve güncel olması ve bu bilgilerin bir takım belgelerle de onaylanması inandırıcılık açısından ve İsrail büyükelçiliğinin sizi tanıması yönünden son derece büyük bir önem taşır.

Söz konusu olan başvuru formunda gerekli olan belgeler ile bir uyuşmazlığın söz konusu olup olmadığını mutlaka önceden prova edip kesinlikle herhangi bir çelişkiye mahal vermemeniz gerekir.

 İsrail vize talep dilekçesi ile ilgili de sizlere bir takım açıklamalar yapmak zorundayız. Çünkü bu noktada yine bir takım kurallar karşımıza çıkacak. Mesela vize dilekçesi yazarken gerekli olan vize kurallarına uymak ve bunun yanı sıra İsrail ülkesinde gerçekleştirmek istediğiniz bütün faaliyetler hakkında yeterli bir bilgiyi bu aşamada sunmak sizden istenecek olan en önemli şeyler arasında yer alır. Yine daha sonra hazırlayacağınız bütün bu belgeler karşınıza tek tek çıkacak ve vize talep dilekçesi ve başvuru formu ile bir arada incelenecektir.

 İsrail Vize Randevu İşlemleri

 İsrail vize randevu işlemleri genel olarak İsrail ülkesinin vizesini almak için yapılacak olan ilk işlem olduğu için merak edilir. Günümüzde artık son derece hızlı ve güvenli bir şekilde internet üzerinden bağlantı kurularak vize randevusu alınabiliyor. Bu aşamada da yapmanız gereken tek işlemin İsrail vizesi ön başvuru formu doldurup e-posta adresiniz üzerinden İsrail Büyükelçiliği vize işleri birimine atmak olduğunu söyleyebiliriz. Sizlere belirtilecek olan gün ve saatte mutlaka İsrail konsolosluğundan bir işlem başlatmanız gerekli olacaktır.

 İsrail Türklere Vize Verir Mi?

 İsrail Türklere vize verir mi diye soracak olursanız da İsrail ülkesinin vize politikası hakkında gerekli olan bilgileri size verebiliriz. Resmi pasaportlar bu konuda biraz daha şanslı olan pasaportlardır. Yani umuma mahsus pasaportlar dışında kalan pasaport sahipleri (diplomatik, hususi ve hizmet pasaportları) 3 ay gibi bir süre için vizeye tabi olmadan İsrail ülkesine bir seyahat gerçekleştirebilir.

Ancak umuma mahsus pasaport sahiplerinin İsrail ülkesini ziyaret etmek adına kesinlikle bir vize başvurusu yapmak ve bu başvurudan olumlu bir yanıt almak zorunda olduğunuza belirtmek durumundayız.

 İsrail Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli Olacaktır?

 İsrail vizesi için hangi evraklar gerekli olacaktır konusunda güncelliklerinden ve doğru olup olmadıklarından emin olduktan sonra bu aşağıda belirtmiş olduğumuz belgeleri İsrail büyükelçiliğine teslim etmenizi söyleyebiliriz.

 • 2 adet biyometrik güncel fotoğraf
 • İsrail vize talep dilekçesi ve başvuru formu çıktıları
 • C kimlik kartının arka ve ön yüzünün 2 adet fotokopisi ya da renkli çıktısı
 • İsrail bize harçlarının ödendiğine dair bir banka makbuzu
 • Opsiyonlu bir yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • İkametgâh belgesi ve nüfus kayıt örnekleri
 • Ev tapusu ya da araç ruhsatı gibi üzerinize kayıtlı olan bütün malların dökümleri
 • İsrail seyahatinin giderlerini rahat bir şekilde karşılayacağınıza dair fikir veren bir banka hesap cüzdanı
 • İsrail gidiş ve dönüş olmak üzere alınmış olan uçak biletleri ve otel rezervasyonları
 • Evliyseniz evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Parmak izi ve imza örnekleriniz

 İsrail ülkesine vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız İsrail vize evrakları şeklinde geçen bu belirtmiş olduğumuz bütün evrakları kontrol ettikten sonra büyükelçiliğe teslim etmek zorundadır. Geçerlilikleri mevcut olan bütün bu belgeler bir takım konsolosluk incelemelerinden geçtikten hemen sonra en kısa süre içerisinde vize çıkartılarak sahiplerine teslim edilecektir.

 İsrail Vize Yenileme İşlemleri

 İsrail vize yenileme işlemleri hususunda gerekli olan bir takım durumlar vardır. Mesela nüfus kayıtlarınızda herhangi bir değişiklik söz konusu olmuşsa İsrail Büyükelçiliği tarafından vizeniz geçersiz kılınır ve daha sonra tekrar bir vize işlemi yapmanız istenir. Ayrıca bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de sizlere belirtecek olursak İsrail ülkesinden daha önce almış olduğunuz bu vizeyi yenilerken vize türünüzü değiştirmek gibi bir şansınız olmayacaktır.

Yani sonuç olarak İsrail vize yenileme işleminde hangi vize tipi için işlem yapıyorsanız ona göre bir yenileme yapma durumunuz olacaktır. Bu durumun en önemli sebebi ise İsrail ülkesine başvurusunu yapmış olduğunuz ve onaylanmış olan vize belgelerinizin daha önce almış olduğunuz vizenin türüne göre gerçekleşmiş olmasıdır. Ayrıca İsrail vize süreniz dolmuşsa da bu işlemi yapmadan İsrail’e seyahat etme gibi bir şansımız olmayacak.

 İsrail Vize Türleri

 İsrail vize türleri din adamı vizesi, turistik vize, ticari vize ve kısa süreli iş vizesi şeklinde vize çeşitleri olacaktır. İsrail bize çeşitleri ile ilgili bir işlem yapacaksanız evraklarınızda da birtakım farklar olacağını mutlaka bilmeniz gerekir.

 İsrail Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar 2024

 İsrail vize işlem ücretleri ne kadar 2024 yılı için belirlenmiş olan net bir ücretten söz edemiyoruz. Neden diye soracak olursanız Çünkü İsrail vize ücretleri genel olarak vizelerin türlerine ve bu seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin yaş gruplarına bağlı olarak değişkenlik gösteren bir takım dengelere tabi olacaktır.

Bu sebepten dolayı da daha açık ve net bir bilgi almak amacıyla Randevu Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları ile bir görüşme gerçekleştirmeniz gerekir.