İsveç Vizesi

blank

 İsveç vizesi pek çok Türk vatandaşının almak istediği vizeler arasında ilk sıralarda geldiği için pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkar.

Kuzey Avrupa sınırları içerisinde İskandinav yarımadasından bir ülke olan İsveç için bir vize başvurusu yapmak amacıyla randevuvize.com sizlere son derece büyük bir danışmanlık hizmeti sağlayarak her bir adımınızda yanınızda olacaktır. İsveç vize işlemleri çerçevesinde talep etmiş olduğunuz vizenin türüne bağlı olarak işlem yapacağınız için ilk olarak vize türleri hakkında da sizlere birkaç önemli bilgi vermek isteriz.

 İsveç Vize Türleri Hangileri?

 İsveç vize türleri hangileri ya da İsveç’e hangi vize ile gitmek daha doğru olur gibi bir takım sorularınıza istinaden sizin için İsveç vize türleri hakkında bir sıralama yaptık.

 • İsveç medikal sağlık vizesi
 • İsveç akraba ziyareti vizesi
 • İsveç turistik amaçlı vize
 • İsveç öğrenci vizesi
 • İsveç basın vizesi
 • İsveç araştırma vizesi
 • İsveç transit geçiş vizesi
 • İsveç denizci vizesi
 • İsveç ticari vize
 • İsveç kültürel vize
 • İsveç mürettebat vizesi
 • İsveç spor müsabakası vizesi
 • İsveç fuar ve etkinlik vizesi

 İsveç’e bir ziyaret gerçekleştirmek amacıyla almanız gereken pek çok sebebe bağlı olarak vize türleri yer almaktadır. İsveç ülkesine sadece bu ülkenin tarihi ve turistik yerlerini gezip görmek amacıyla yılda pek çok kez turist kafileleri gelmektedir. Bu durumda İsveç turistik vize sizin için son derece yeterli ve faydalı olan bir vize türüdür.

İsveç’in denizcilik anlamında da son derece gelişmiş bir ülke olması nedeniyle bu ülke sık sık dünyanın dört bir yanından pek çok turist adayına denizcilik vizesi de vermektedir. İsveç’e seyahat eden kişilerin ulaşım şirketleri için mürettebat personeli adına da vermiş olduğu bir vize çeşidi vardır.

İsveç’e gidecek olan seyahat şirketlerinin personellerinin bu ülkede rahat bir şekilde konaklama yapmaları ve giriş çıkışları için verilen vize türü ise İsveç mürettebat vizesi olacaktır.

 İsveç ülkesinden herhangi bir ülkeye geçiş yapmak için gemi ya da uçak beklemek gibi sebeplere bağlı olarak transit geçiş vizesi alınması da zorunludur. İsveç vize türleri arasında aynı zamanda Schengen vizesi de çok fazla sorulan sorular arasında yer alıyor.

İsveç ve çevresindeki pek çok ülkeye geçiş yapmak amacıyla bütün Schengen bölgelerini kapsayan bir vize olarak İsveç Schengen vizesi verilmektedir. Bu vize sayesinde sadece Kuzey Avrupa değil Schengen Birliği’ne bağlı bulunan bütün Avrupa Birliği ülkelerine seyahat etme imkânınız da olacaktır.

 İsveç vize çeşitleri ile ilgili olarak önemli bir uyarı daha yapacak olursak aynı zamanda bu vize türlerine bağlı olarak normal vize evrakları çerçevesine ek olarak birkaç evrak daha ilave etmeniz gerektiğini de unutmamanız gerekir. Bu sebepten dolayı İsveç vizesi alırken hangi vize türünü alacaksınız farklı işlemler kapsamında sağlamanız gereken ek evrak desteği açıklamasına da bir göz atalım.

 İsveç ticari vize için gerekli olan bir takım evraklardan mutlaka söz etmemiz gerekir. Eğer ki İsveç’e ticari bir seyahat gerçekleştirecekseniz işverenler için konuşacak olursak şirketin imza sirküleri ve şirket sahibinin nüfus kayıt örneği ile antetli kâğıda yazmış olduğu bir dilekçe son derece büyük bir önem taşıyor.

Bunun yanı sıra resmi ticaret sicil gazetesi fotokopisi, şirketin ticari etkinliklerinin yer almış olduğu bir döküm ve aynı zamanda da İsveç’e gerçekleştirmek istediğiniz iş gezileri ile ilgili olarak bir davet mektubu da istenen evraklar arasında yer alabilir.

 İsveç fuar ve etkinlik vizesi için de bir davetiye ya da etkinlik biletine ihtiyaç duyacağınızı belirtmek isteriz. Öğrenci vizeleri için gerekli olan orijinal öğrenci kimliklerinin fotokopisini ve aynı zamanda da öğrenci belgelerini okuldan ıslak imzalı bir şekilde almanız gerektiğini de bu bağlamda sizlere tebliğ etmek durumundayız.

Söz konusu olan bütün bu vize türleri farklı işlem neticesinde karşınıza çıkacağı için bu konu ile ilgili olarak bütün detayları en ince ayrıntısına kadar randevuvize.com üzerinden alabilirsiniz.

 İsveç Vizesi Almak Kolay Mı?

 İsveç vizesi almak kolay mı? Şeklinde merak etmiş olduğunuz bir takım soruları açıklık getirecek olursak; İsveç vizesi almak için gerekli olan tüm vize talep dilekçesi ya da vize başvuru formu, aynı zamanda da tüm belgelerin doğru ve eksiksiz olması önemlidir. Bütün bu belgelerinizin aynı zamanda güncel bir geçerliliğinin olması da son derece büyük bir önem taşıyor.

 İsveç Vize Ön Başvuru Ve Randevu Alma

 İsveç vize ön başvuru ve randevu alma işlemi İsveç vizesi ile ilgili olarak yapacaklarınız arasında ilk sırada yer almak zorundadır. İsveç vizesi almak isteyen kişilerin İsveç Dış İşleri Bakanlığından bir vize randevusu alarak internet sistemi üzerinden ön başvuru kaydını da yaptırması gerekir.

 İsveç Büyükelçiliği Hangi Vize Evraklarını Talep Eder?

 İsveç Büyükelçiliği hangi vize evraklarını talep eder hususunda sizlere belirtmemiz gereken belgeler olarak bir takım farklı sınıflara ayırabileceğimiz belgelerden söz edebiliriz. Mesela bu belgeler içerisinde mutlaka belirli yerlerden alınmış olan bir takım evraklar yer alır.

Bağlı olduğunuz bir nüfus dairesinden, ıslak imzalı ve tüm aile geçmişinizi kapsayan çok detaylı bir nüfus kayıt örneği alınması ve bu nüfus kayıt örneğinin pasaport ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile bir araya getirilerek kapalı bir zarf içerisinde İsveç Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına sunulması gerekiyor.

 Aynı zamanda İsveç Büyükelçiliği için son derece önemli olan bir diğer evrak ise öğrenci belgesi ya da çalışma belgeleri gibi bir takım belgelerin de mutlaka ilgili yerlerden alınması gerektiğini söyleyebiliriz.

Çalışma belgeleri için e-devlet sistemini kullanabileceğinizi ayrıca belirterek çalıştığınız yerden izinli olduğunuza dair ve vize süreniz bittiği zaman kendi ülkenize döneceğinize dair bir takım bilgileri içeren evraklar ıslak imzalı bir şekilde alınması gerekiyor diyebiliriz.

 İsveç vizesi almak için gerekli olan evraklardan bir diğeri ise ikametgâh belgesi olacaktır. Nerede ikamet ettiğiniz ve bir takım şahsi bilgileriniz de İsveç dış temsilcileri için son derece önemli bir inceleme kaynağı olacaktır.

İsveç vize başvuru formu ile İsveç vize talep dilekçesi de ayrıca doldurmanız ve yazmanız gereken son derece önemli bilgiler içerir ve bu içerikler İsveç dış temsilcilikleri tarafından incelenecektir.

 İsveç’te konaklama bilgileriniz ve aynı zamanda İsveç’e gideceğiniz gemi ya da uçak rezervasyonları ile ilgili bir takım önemli ulaşım bilgileri de İsveç dış temsilcilikleri tarafından çok önemlidir. Aynı zamanda bu belgeler sizin için de önceden belirlenerek vize danışmanlık şirketimiz tarafından bizlere sunulacaktır.

Bunun yanı sıra İsveç seyahat belgeleri içerisinde yer alan ve randevuvize.com tarafından hazırlanabilecek olan belgeler arasında teminatlı bir seyahat sağlık sigortası da yer almaktadır.

Seyahat sağlık sigortanızın belli bir oranda teminatlı olması ve aynı zamanda da geçerliliğini koruması son derece büyük bir önem taşır. Bu noktada pasaportunuzun da geçerli olduğuna dikkat ederek her ne türde pasaport olursa olsun mutlaka arkasından en az 2 sayfa boşluğunun bulunması da dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar arasında İsveç dış temsilcilerinin gözeteceği durumlar arasında yer alır.

 İsveç vize ücretleri

 İsveç vize ücretleri hakkında randevuvize.com sizlere gereken bilgi verecektir.