İsviçre Vizesi

blank

 İsviçre vizesi konusu ile ilgili olarak sizlere gerekli olan tüm bilgileri sunmuş olduğumuz bu içerikte aynı zamanda dikkat etmeniz gereken kuralları da sıralamış bulunmaktayız.

Fakat bu hususta daha fazla bilgi almak amacıyla Randevu vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize temsilcileri her zaman için sizlerle birlikte olacaktır. Haftanın 7 günü 24 saat iletişim kurabileceğiniz bu vize danışmanları randevu vize bünyesinde sizlere İsviçre vizesi almanız için en kestirme yolları gösterir.

 Genel olarak İsviçre vizesi almak için temel bilgileri sizlere vermeye geçmeden önce İsviçre vize politikaları ile ilgili bir takım gereklilikleri de bu noktada sizlere belirtmek isteriz. İsviçre vizesi almakla ilgili en çok merak edilen şeylerden biri için İsviçre Türklere vize veriyor mu ya da İsviçre ülkesi kimlere vize verir şeklinde bir takım sorular ile karşı karşıya kalmaktayız.

Umuna mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında kalan resmi pasaportların İsviçre ülkesinin seyahat etmek adına 3 aylık bir zaman zarfı bulunmaktadır.

 Umuma mahsus pasaport sahipleri İsviçre ülkesinin bir Schengen bölgesi olmasından yararlanarak herhangi bir Schengen ülkesinden almış oldukları vizeyi kullanarak 90 gün içinde geçiş yapabilir. Bu durumda umuma mahsus pasaport sahiplerinin işleri birazcık daha kolaylaşmış oluyor. Ancak daha farklı vize tipleri almak istiyorsanız mutlaka İsviçre ülkesinden bir vize talebinde bulunmanız gerekli olacaktır.

 İsviçre Vizesi Almak İçin Randevu Şartı Gerekiyor Mu?

 İsviçre vizesi almak için randevu şartı gerekiyor mu konusu ile ilgili olarak kesinlikle randevu işleminden söz etmek mümkün olacaktır. İsviçre vize randevusu almak amacıyla internet üzerinden bir ön başvuru formu doldurarak İsviçre Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz. İşlemlerin her biri internet üzerinden yürüyeceği için İsviçre vize randevu alma işlemi son derece kolay bir şekilde sonuç bulur.

 İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

 İsviçre vizesi nasıl alınır konusu ilk defa İsviçre ülkesinden vize almak isteyen turist adayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız tarafından sık sık gündeme getirilmektedir. Genel olarak sizlere kısaca bir açıklama yapmak gerekirse İsviçre vizesi almak isteyen bir kişi ilk başta İsviçre vize randevusunu internet üzerinden son derece kolay ve hızlı bir şekilde alarak konsolosluğa ya da İsviçre vizesi veren bir aracı kuruma gitmeniz gerekiyor diyebiliriz.

Buralardan bir işlem başlatmak amacıyla İsviçre vize başvuru formu doldurarak aynı zamanda da İsviçre vize talep dilekçesi yazıp bu belgeleri İsviçre Konsolosluğuna teslim etmeniz gerekir. Tabii ki bu belgeleri hazırlarken İsviçre vize başvuru formu ve talep dilekçesi hakkında da bir fikriniz olması son derece büyük bir önem taşır. Sınırsız bir yapılacaklar listesi olan İsviçre ülkesi için gerçekleştireceğiniz faaliyetlerin her birini mutlaka İsviçre vize talep dilekçesi üzerinde anlatıp bu elçilikten gerekli olan izni almalısınız.

Pek tabii yapmanız gereken işlemlerden en önemlilerinden biri de İsviçre vize başvuru formu üzerinde sizlere İsviçre Konsolosluğu tarafından yönetilmiş olan bütün sorulara cevap vermek olacaktır.

Bu sorulara cevap verirken İsviçre vize işlemleri hususunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluk payının araştırılacağını da mutlaka göz ardı etmemenizde fayda vardır.

 İsviçre vize işlemleri için yazmış olduğunuz vize talep dilekçesi ya da doldurmuş olduğunuz vize başvuru formu ile ilgili olarak bir de evrak hazırlığı sürecine girmeniz gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı da vize talep dilekçesi ve başvuru formunda belirtmiş olduğunuz bütün bilgileri kanıtlamak adına İsviçre ülkesine vize başvurusu yaparken bir takım belgeleri hazırlamanız son derece büyük bir önem taşır.

 • İsviçre Vizesi Almak İçin Hangi Evrakları Hazırlamak Gerekir?
 • İsviçre vizesi almak için hangi evrakları hazırlamak gerekir konusunda sizlere aşağıda sıralamış olduğunuz belgelerle yardımcı olabiliriz.
 • İsviçre vizesi başvuru formu ve vize talep dilekçesi
 • C kimlik kartının arka ve ön yüzünün renkli fotokopileri ya da e-devlet çıktısı
 • İlgili müdürlüklerden alınmış olan tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri
 • 35 ve 45 milimetrelik 2 adet biyometrik güncel fotoğraf
 • e-devletten İkamet adresi çıktısı
 • İsviçre vizesinin işlenmesi için gerekli olan 2 sayfalık boş alana sahip bir güncel pasaport
 • İsviçre vizesinin ücretinden ödendiğine dair bir banka makbuzu
 • Maddi durumunuzun İsviçre ülkesine gitmeye elverişli olduğuna dair Bütün banka hesap dökümleri ve mal mülk kaydı
 • İsviçre gidiş ve dönüş uçak biletleri Ve giriş ve çıkış tarihlerinin belli olduğu açık adresli otel rezervasyonları
 • €30.000 teminatı olan bir yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi

 İsviçre vizesi almak isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın İsviçre elçiliklerine göndermek üzere bütün belgeleri hazırlamış olduğu bu dosyaların inandırıcı detaylara dayalı olması gerekir. Bu noktada İsviçre vize işlemleri ile ilgili olarak Randevu Vize sizlere yardımcı olacak ve birbirinden tecrübeli vize temsilcileri ile İsviçre seyahat belgeleri hazırlığında bizzat işlem yapacaktır.

 İsviçre’ye Hangi Vize İle Gidilir?

 İsviçre’ye hangi vize ile gidilir konusunda duruma göre cevaplar vermek mümkün olacaktır. Yani İsviçre ülkesine çok farklı sebeplerle gidebileceğiniz için birçok vize türü ile karşı karşıya kalmaktasınız. Bu durumun kafanızı karıştırmasından da daha doğal hiçbir şey yoktur.

Ancak bu esnada İsviçre ülkesine gidiş amacınızın belirli olması durumunda İsviçre ticari vize ya da İsviçre konferans ve seminer vizesi veya buradaki yakınlarınızı görmek amacıyla İsviçre ziyaret vizesi gibi bir takım vize türleri mevcuttur.

 İsviçre vizesi çeşitleri için ilk başta yapacağınız bütün faaliyetleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Mesela İsviçre ülkesine gezip görmek ve bu ülkeyi keşfetmek ya da alışveriş yapmak, eğlenmek gibi sebepler neticesinde bir seyahat planı yapmışsanız bu noktada İsviçre turistik vizesi ya da İsviçre Schengen vizesi gibi bir takım vize çeşitleri alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İsviçre tıbbi tedavi vizesi, İsviçre sporcu vizesi, İsviçre transit geçiş vizesi, İsviçre ziyaretçi vizesi, İsviçre eğitim ve staj vizesi ve İsviçre kısa süreli iş vizesi gibi birçok vize türü sizlere yardımcı olabilir.

 İsviçre vizesi almak istiyorsanız aynı zamanda göz önünde bulunduracağınız bir diğer seçenek olarak uzun ya da kısa süreli vize tipleri ya da çok ve tek girişli vize türleri de olacaktır. Belirtmiş olduğumuz bütün bu vize tipleri için İsviçre Konsolosluğu sizlerden farklı farklı evraklar talep edecek ve seyahate gidiş amacınızı ve hangi vize tipine bağlı olarak bu seyahati gerçekleştireceğinizi de talep dilekçesinde yazmanızı bekleyecektir.

 İsviçre Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkıyor?

 İsviçre vizesi ne kadar zamanda çıkıyor diye soracak olursanız da bu vizenin işlemlerinin en az 15 gün öncesinden başlatılması ve konsolosluk işlemlerinin de 5 iş günü içerisinde halledilmesi beklenir.

 İsviçre Vizesi Kaç Para?

 İsviçre vizesi kaç para konusu ile ilgili olarak mutlaka Randevu Vize ile bir görüşme sağlayarak kesin bir uzman görüşü almanızda fayda vardır diyebiliriz. Zira İsviçre vize işlem ücretleri için almak istediğiniz vizenin türü ile bu vizeyi alacak olan turist adaylarının yaş grupları belirleyici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.