Slovenya Vizesi

blank

Slovenya, en sevilen Balkanlar ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülkenin doğal yapısı ve eğlence merkezleri, birçok kişinin ilgisini çekebilecek niteliklere sahip olduğu için; Slovenya’nın her yıl milyonlarca turisti ağırlamaya devam ettiği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Ancak Slovenya vize talebinde bulunan ülkeler arasında yer almaya devam etmektedir. Slovenya vizesi almak istiyorsanız; uygulamanız gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Ülkelerin, farklı ülkelerden gelen vatandaşlardan vize talebinde bulunmaya devam etmesindeki temel neden ise; ülkenin ve ülkede bulunan diğer vatandaşların güvenliğini sağlayabilmektir.

Slovenya’ya gitmek isteyen vatandaşlar; konsoloslukta yer alan belgeleri inceledikten sonra; hazırlıklarını yapmaya başlayabilirler. Slovenya vizesini daha kolay bir şekilde almak istiyorsanız ise, dilediğiniz zaman; randevu vize firmamız ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Firmamızda çalışmaya devam eden yetkililer; bu alanda büyük bir tecrübeye sahip oldukları için; kısa süre içerisinde vize alabilmeniz adına da size yardımcı olacaklardır. Bu nedenle, internet üzerinde yer alan telefon numaramızı kullanarak; randevu oluşturmanızda ve uzman danışmanlarımız ile görüşme sağlamanızda fayda vardır.

Slovenya Vizesi Ön Başvuru Formu

Slovenya vizesi ön başvuru formu, vize alma aşamasında talep edilen en önemli belgedir. Bu belge, konsolosluk tarafından talep edilen ve resmi belge niteliği taşıyan bir evraktır. Bu nedenle, ön başvuru formunun olmaması halinde; Slovenya seyahatinin gerçekleştirilmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Slovenya’ya gitmek isteyen vatandaşların, ön başvuru formu kapsamında belirtmesi gereken bilgiler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ad ve soyad
 • Nüfus cüzdanında yazan tam doğum tarihi
 • İkametgah adresi
 • Telefon numarası
 • E posta adresi

 

Yukarıda verilen bilgilerin tam girilmesi çok önemli bir husustur. Bu belge, resmi belge olarak nitelendirildiği için; vize başvuru sonuçları gibi önemli haberlerin de söz konusu belgede yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla iletildiği bilinmektedir. Bu nedenle, Slovenya vizesi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların; herhangi bir yanlışlık yapmamaya özen göstermesinde ve bu anlamda randevu vize firmamızdan destek almasında fayda vardır.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Slovenya vizesi için gerekli belgeler ve bu belgelerin tam anlamıyla hazırlanmış şekilde konsolosluğa teslim edilmesi çok önemlidir. Slovenya, giriş aşamasında vatandaşlardan bazı belgeler talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Bu belgelerin eksiksiz ve istenilen şekilde hazırlanması için; vatandaşların, vize sürecini daha sağlıklı ve doğru bir şekilde tamamlayabilmesi adına da çok önemli olacaktır. Slovenya’ya gitmeye karar veren kişilerin, ülkeye giriş yapmak amacıyla hazırlaması gereken bazı belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 

 • Slovenya vizesi almak için; hazırlanması gereken en önemli belge ön başvuru formudur. İnternetten çıkarılan ön başvuru formunun ardından ise; vize randevusu alınması gerekmektedir.
 • Vize randevusu ve ön başvuru formunun ardından ise; nüfus cüzdanı fotokopisinin hazırlanması ve e-devlet üzerinden nüfus kayıt örneği fotokopisinin çıkartılması gerekmektedir.
 • Slovenya vizesi başvurusu için gerekli belgelerden en önemlisi ise; hiç kuşkusuz, adli sicil kaydı örneği olacaktır. Adli sicil kaydı örneği; her ülkenin olduğu gibi, Slovenya’nın da özenli davrandığı belgeler arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu belgenin de e-devlet üzerinden kolaylıkla temin edilmesi mümkün olacaktır.
 • Ülkede ne yapacaklarına dair mektup yazmak isteyen vatandaşların, bu belgeyi de vize dosyası içerisinde hazırlaması çok önemli bir husus olacaktır.
 • Slovenya’ya gitmeye karar veren vatandaşların, mutlaka kendilerine ait bir hesap açtırması ve bu hesabın belgesini bankaları üzerinden temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, hesabın içerisinde belirli bir miktar para olması da çok önemli bir husus olacaktır.
 • Slovenya’ya gitmeye karar veren kişilerin, konaklama yerini ve uçak biletlerini göstermeleri zorunlu olmasa da bu belgeleri hazırlaması; vize almalarını kolaylaştıracak etkenler arasında yer almaktadır.
 • Slovenya’ya gidecek olan herhangi bir vatandaşın pasaport belgelerinde; en az 3 sayfalık bir boşluk bırakmaları da çok önemli bir husus olacaktır.
 • Memur olan kişilerin, maaşlarını bandrollü bir şekilde beyan etmeleri ve bu belgeyi de vize dosyası içerisinde göstermeleri gerekecektir.

 

Yukarıda verilen belgelerden herhangi bir tanesinin bile istenilen şekilde olmaması; vize başvurusunun direk olarak reddedilmesine sebebiyet verecektir. Bu nedenle, talep edilen belgelerin iyi incelenmesinde ve bu doğrultuda hareket edilmesinde fayda vardır. Bu konuda, profesyonel bir destek almak istediğiniz takdirde ise; dilediğiniz zaman, randevu vize danışmanlık firmamız ile görüşme sağlamanız mümkün olacaktır. Bu sayede, işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde tamamlamanız da mümkündür.

Slovenya Vizesi Türleri

Slovenya vizesi türleri de ülkeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Slovenya’ya gitmek isteyen vatandaşların başvuru yapacakları vize türlerinin giderek çoğalmaya devam ediyor olması, ülkeye giriş-çıkış yapmanızın daha kolay olmasına da olanak tanımıştır. Slovenya’ya gitmeye karar veren öğrenci ya da çalışan herhangi bir kimsenin, başvuru yapabileceği vize türleri ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 •  
 • Slovenya eğitim ve öğretim vizesi
 • Slovenya çalışma vizesi
 • Slovenya aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Slovenya turizm vizesi
 • Slovenya sanatsal faaliyetler vizesi

 

Yukarıda verilen vize türlerinin her biri, devamlı bir şekilde başvuruya açıktır. Ancak her bir vize türü için; farklı belgelerin talep edilmesi söz konusu olmaya devam etmektedir. Bu nedenle, internet üzerinde yer alan bilgilerin detaylı bir şekilde incelenmesi ile hareket edilmesi ve profesyonel bir destek alınması da çok önemli olacaktır. Uzun zamandır hizmet vermeye devam eden Randevu vize firmamız, uzman danışmanlar eşliğinde çalışmaya devam ettiği için; bu alanda da size destek olmaya devam edecektir.

Slovenya Vizesi Başvurusu ve Sonuçları

Slovenya vizesi başvurusu ve sonuçları da internet üzerinden sıklıkla araştırılan konular arasında yer almaya devam etmektedir. Slovenya’ya gitmek amacıyla vize başvurusunda bulunan herhangi bir kişinin; vip vize başvurusu yapması durumunda 1 gün içerisinde sonuç alması mümkün olacaktır. Üstelik, vip vize başvurularında erken başvuru yapılma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Ancak standart vize başvuruları söz konusu olduğu zaman; konsolosluğun yoğun bir çalışma sistemine sahip olması nedeni ile erken başvuru yapılması gerektiği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

 

Standart vize başvurularının, vize mülakatının gerçekleştirilmesinin ardından belirlenen açıklanma süresi ise; 3 iş günü olarak bildirilmiştir. Ancak her iki vize başvuru türünde de konsolosluk tarafından talep edilen belgelerde herhangi bir değişiklik olmadığını bilmenizde fayda vardır. Bu nedenle, uzman bir destek alarak hareket etmeniz çok önemli olacaktır. Bu sayede, kısa süre içerisinde Slovenya vizesi almanız mümkün olabileceği gibi, vize reddi tereddütlerinden de büyük ölçüde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Slovenya Vize Ücreti

Slovenya vize ücreti her yıl güncellenmekle beraber, bu yıl ise; 80 Avro olarak belirlenmiştir. Yılın belirli zamanlarında, Slovenya vize ücreti ile ilgili bazı değişikliklerin yapılmaya devam edilmesi mümkündür. Ancak bu değişiklikler konsolosluğun web sitesi üzerinden vatandaşlarla paylaşılmaya devam etmektedir. Randevu vize firmamız, bu konuda detaylı bilgileri öğrenerek; sizin yerinize, vize harcı yatırma işlemlerini de gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu nedenle, herhangi bir kaygıya kapılmanıza gerek kalmadan, uzman danışmanlarımız ile görüşebilir ve vize harç dekontunuzun dosyanıza eklenmesini sağlayabilirsiniz.