Yunanistan Vizesi

blank

Yunanistan vizesi, Ege kıyılarında yer alan farklı ülkeleri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen bir yerdir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, tarihi yönüyle de ilgi odağı olmaya devam eden Yunanistan her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmeye de devam etmektedir. Yunanistan, en sevilen ülkelerden bir tanesidir. Ancak, ülkesine giriş yapmak isteyen diğer vatandaşlardan vize talebinde bulunmaya devam etmektedir.

Bu nedenle, ülkeye giriş yapmak istediğiniz takdirde, vize başvurusu yapmanız gerektiğini de unutmamanızda fayda vardır. Yunanistan’a gitmek isteyen kişiler, konsolosluğun web sitesini takip ederek; kendilerinden talep edilen belgeleri hazırlamak zorundadır. Bu belgeler, vize başvurusu yapma amacınıza göre de değişiklik göstermeye devam edebilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ise, randevu vize firmamız ile görüşmenizde fayda vardır.

Firmamızda çalışmalarını sürdürmeye devam eden uzman danışmanlar; hazırlamanız gereken belgeler ile ilgili de size detaylı bilgi verecektir. Bu sayede,  Yunanistan vizesi alma şansınız da çok daha kolay olacaktır.

Yunanistan Vizesi Ön Başvuru Formu

Yunanistan vizesi ön başvuru formu, ülkeye gitmek isteyen vatandaşların hazırlaması gereken en önemli belgeler arasında yer almaya devam etmektedir. Bunun sebebi ise; bu belgenin, konsolosluk tarafından resmi belge olarak nitelendiriliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ön başvuru formunu hazırlamayan herhangi bir vatandaşın Yunanistan’a gitmek için vize alması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Ön başvuru formunda beyan etmeniz gereken bilgiler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ad
 • Soyad
 • C kimlik numarası
 • Güncel telefon numarası
 • Güncel olarak kullanılan adres
 • Nüfus cüzdanında yazan doğum tarihi

Yukarıda verilen bilgilerin eksiksiz ve güncel haliyle girilmesi çok önemlidir. Özellikle de vize başvurusu sonrasında, konsoloslukta çalışan yetkililerin size ulaşabilmesi adına; bu bilgileri doğru girmeniz gerektiğini unutmamanızda fayda vardır. Aynı zamanda, Yunanistan vizesi ön başvuru formunuzda; kendinize ait imzanızın bulunması da çok önemli olacaktır. Bu nedenle, belgeyi internet üzerinden doldurduktan sonra bir çıktısını almanız gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Yunanistan vizesi için gerekli belgeler, ülkeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Siz de Yunanistan’a gitmek amacıyla vize başvurusunda bulunmuş bir kişi iseniz, konsolosluğun sizden talep ettiği belgeleri teslim etmeniz gerektiğini unutmamanızda fayda vardır.

Bu belgeleri hazırladıktan sonra ise, vize başvuru sürecinizi konsolosluk ana sayfası üzerinden takip etmeniz mümkün olacaktır. Vize başvurusu öncesinde hazırlamanız gereken bazı belgeler ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yunanistan’a gitmek isteyen herhangi bir vatandaşın hazırlaması gereken ilk belge, nüfus cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örneği olacaktır. Bu iki belge olmadan, vize başvuru belgelerinin tamamlanması mümkün olmayacaktır. Üstelik bu belgelerin, e-devlet üzerinden kolaylıkla çıkarılması ve vize dosyasına eklenmesi de mümkündür.
 • E-devlet üzerinden çıkarılarak alınabilen belgelerden bir diğeri ise; adli sicil kaydı örneği olacaktır. Yunanistan ülkesindeki turistlerin ve kendi vatandaşlarının güvenliğini koruyabildiğinden emin olmak adına, bu belgeyi vatandaşlardan talep etmeye devam etmektedir. Bu nedenle, adli sicil kaydı örneğini ihmal etmemenizde fayda vardır.
 • Yunanistan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşların; ülkede ne yapacaklarına dair bir mektup yazmaları ve bulundukları süre içerisinde yapacakları aktiviteleri ve işleri beyan etmeleri çok önemli olacaktır.
 • Yunanistan, konaklama yeri ve uçak biletleri fotokopisini zorunlu tutmayan bir ülke olarak bilinse de vize başvurusu esnasında, konaklayacağınız yeri belirtmeniz ve uçak biletlerinizi önceden satın almanız; çok büyük bir avantaj elde etmenize yardımcı olacaktır.
 • Yunanistan vizesi almak isteyen vatandaşların pasaport belgelerinde de en az 3 sayfadan oluşan bir boşluğun bulunması gerekmektedir.
 • Yunanistan’a gitmek isteyen vatandaşların; kendilerine ait bir hesap bilgisi olması gerekmektedir. Aynı zamanda, bu hesabın içerisinde belirli bir miktar para bulundurulması da Yunanistan konsolosluğu tarafından talep edilen hususlar arasında yer almaktadır.
 • Yunanistan konsolosluğu, memur olarak çalışmaya devam eden vatandaşlardan bandrollü olmak üzere maaş belgesi talep etmektedir.

Yukarıda verilen belgelerden herhangi bir tanesinin eksik ya da yanlış olması durumunda Yunanistan vizesi alınması da mümkün olmayacaktır. Özellikle de ıslak imzalı, mühürlü ya da bandrollü olarak talep edilen belgelerde herhangi bir yanlışlık yapılmaması çok önemlidir.

Aksi takdirde, belgeler geçersiz sayılabileceği gibi bir daha Yunanistan’a giriş yapma ihtimaliniz de olmayabilir. Bu nedenle, dikkatli olmanızda ve uzmanlardan destek almanızda fayda vardır. Randevu vize firmamız, bu konuda size yardımcı olacağı için; herhangi bir kaygıya kapılmanıza da kesinlikle gerek yoktur.

Yunanistan Vizesi Türleri

Yunanistan vizesi türleri de ülkeye giriş yapmak isteyen vatandaşların merak konusu olmaya devam etmektedir. Yunanistan, birçok farklı türde vize imkanı sağlayan ülkeler arasında yer almaya devam etmektedir. Bu sayede, şartların ve koşulların uygun olması durumunda; Yunanistan’a kolaylıkla gitmeniz ve ülkenin doğal güzelliklerini keşfederek keyifli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır. Yunanistan’a gittiğinizde başvuru yapabileceğiniz vize türleri ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yunanistan eğitim ve öğrenim vizesi
 • Yunanistan çalışma vizesi
 • Yunanistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Yunanistan staj vizesi
 • Yunanistan turizm vizesi

Yunanistan’a gitmeye karar veren herhangi bir vatandaşın, yukarıda verilen vize türlerinden herhangi bir tanesine başvuruda bulunması mümkündür. Ancak başvuru yapılan vize türlerine bağlı olarak; kişilerden talep edilen belgelerde de bazı değişikliklerin yapılması söz konusu olabilir. Bu nedenle, vize başvurunuz için talep edilen belgeleri; konsolosluk web sitesi üzerinden detaylı bir şekilde incelemenizde ve bu doğrultuda hareket etmenizde fayda vardır. Bu konuda daha detaylıo bilgiye sahip olabilmek için ise; dilediğiniz zaman, randevu vize firmamız ile görüşme sağlamanız mümkün olacaktır.

Yunanistan Vize Randevuları ve Sonuçları

Yunanistan vize randevuları ve sonuçları da Yunanistan’a gitmek amacıyla vize başvurusunda bulunmuş vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Vize başvurularının en az 1 ay önceden yapılmış olması tavsiye edilirken, sonuçlar ile ilgili ise, şöyle bir bilgi verilmiştir; Yunanistan’a gitmek için vip vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize başvuru sonuçları, en fazla 1 iş günü içerisinde açıklanırken; standart vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize başvuru sonuçları ise, 3 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Ayrıca, vip vize başvurusu yapan vatandaşların; erken başvuru yapmak gibi bir zorunluluğu da yoktur. Ancak bu başvuru türünde, fiyatlar konusunda bazı değişikliklerin yapıldığı da verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda, konsolosluğa teslim edilen belgelerde de herhangi bir değişiklik olmayacağından emin olabilirsiniz.

Yunanistan Vize Fiyatları

Yunanistan vize fiyatları, bu yıl için; 60 Euro olarak güncellenmiştir. Konsolosluk, vize ücretleri ile ilgili herhangi bir değişiklik yapması halinde; bu durumu, kendi web sitesi üzerinden güncellemektedir. Üstelik, randevu vize firmamız da vize ücretleri hakkında size detaylı bilgi vermenin yanı sıra; Yunanistan vizesi için gerekli olan harç ücretini, konsolosluk tarafından verilen hesap numarasına yatırarak; dekont belgenizi de vize dosyanız içerisinde tarafınıza teslim etmektedir. Bu sayede, işlemlerinizi çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanız da mümkün olacaktır. Siz de bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, kısa süre içerisinde firmamız yetkilileri ile görüşme sağlayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.